Zabieg ESG (endoskopowa rękawowa gastroplastyka żołądka) jest to nowoczesna, małoinwazyjna metoda w leczeniu otyłości.
Zabieg polega na sfałdowaniu trzonu żołądka tak, iż jego pierwotna objętość zmniejsza się o około 70-80%. Do zabiegu wstępnie kwalifikują się osoby z otyłością (BMI>30), a szczególnie z otyłością patologiczną (BMI>40), u których dotychczasowe leczenie (dietetyczne) nie przyniosło skutku.

Pan dr n. med. Artur Raiter (Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu) wykonał pokazowy zabieg z endoskopowym zestawem zakładania szwów do zmniejszenia żołądka OverStitch firmy Apollo Endosurgery, Inc. pod koniec kwietnia w czasie konferencji w Szczecinie. Zabieg był przeprowadzony na pacjentce z Wałbrzycha z BMI powyżej 40. Zostało podane znieczulenie ogólne. 
 
Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych form walki z otyłością. Wyróżnia je przede wszystkim bezpieczeństwo oraz mała liczba powikłań. Zabieg oraz zastosowanie wskazówek lekrza dotyczących diety i aktywności fizycznej, gwarantują sukces. Pan doktor Raiter ze szpitala w Wałbrzychu jest obecnie mentorem, posiadającym największe doświadczenie w Polsce z użyciem sprzętu OverStitch. 
 
 
INNE AKTUALNOŚCI
zamknij