Leczenie otyłości w najnowszym wydaniu tygodnika Newsweek Polska
W leczeniu otyłości proponujemy dwie metody - leczenie balonem żołądkowym Orbera365 oraz zabieg zmniejszenia żołądka nićmi endoskopowymi OverStitch. 
 
OverStitch™ to niechirurgiczna i mało inwazyjna metoda walki z otyłością. Ten endoskopowy system zakładania szwów umożliwia zmniejszenie powierzchni żołądka bez nacięć, blizn, szwów i modyfikacji anatomicznych.
Do zabiegu wstępnie kwalifikują się osoby z otyłością (BMI>30), a szczególnie z otyłością patologiczną (BMI>40) u których dotychczasowe leczenie (dietetyczne) nie przyniosło skutku. Ostatecznie decyzję o wyborze metody decyduje lekarz.
OverStitch™ obecnie dostępny jest w 3 ośrodkach:
- Centrum Medyczne Sonomed w Szczecinie (tel. +91 820 11 10)
- Specjalistyczny Szpital im. dr Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu (tel. +74 648 97 42)
- NASMED Sp. z o.o. w Warszawie (tel. +22 400 04 90)

ORBERA365™ jest to balon żołądkowy wprowadzany w ramach zabiegu endoskopowego (przez usta). Balon pozostaje w żołądku do 12 miesięcy.
- Małoinwazyjna metoda leczenia otyłości bez interwencji chirurgicznej
- ORBERA365™ to światowy lider wśród balonów służących do redukcji masy ciała
- ORBERA365™ jest przeznaczony dla osób z BMI powyżej 30
- Zabieg wprowadzania balonu zajmuje około 20-30 minut, jest prowadzony przy znieczuleniu miejscowym (bez narkozy)
- Decyzja o zastosowaniu metody będzie ostatecznie podjęta przez lekarza po przeprowadzeniu wskazanych badań
- Głównym ośrodkiem wykonującym zabiegi z użyciem balonu ORBERA365™ jest Szpital Specjalistyczny w Brzezinach (tel. +48 506 008 452)
 
 
INNE AKTUALNOŚCI
2021-11-09
Za nami kolejne szkolenie. Tym razem z obsługi OverStitch SX pod okiem niezrównanego dr Manoela Galvalo Neto z Brazylii.
 
2021-12-22
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
 
2021-10-13
OverStitch już dostępny w KCM Clinic.
 
2021-04-02
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
 
2020-12-24
Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zdrowych i Wesołych Świat spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku, niech rok 2021 będzie znacznie lepszy niż 2020.
Kurs endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu OverStitch w szpitalu w Brzezinach.  

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, a konkretniej w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. W dniach 7-8.01 odbył się tam kurs z zakresu endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu endoskopowego systemu zakładania szwów OverStitch.

Wybór miejsca do przeprowadzenia tych warsztatów nie był przypadkowy, ponieważ organizatorem spotkania był dr n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach.

Ze względu na bogate doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu otyłości dr Spychalski postanowił poszerzyć ofertę zabiegów bariatrycznych o metodę OverStitch.

Ekspertem prowadzącym warsztaty był dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. który jest w Polsce pionierem leczenia otyłości metodą OverStitch.

Wszystkie zabiegi przebiegły pomyślnie, dzięki czemu kolejna już edycja warsztatów OverStitch zakończyła się pełnym sukcesem. Mimo to firma HAMMERmed nie zwalnia tempa i nieustannie wspiera Polski rynek, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w medycynie.

zamknij