Europejski Dzień Walki z Otyłością - 22 maja!
Otyłość oznacza wyższe ryzyko zachorowania na cukrzycę, nowotwory, schorzenia sercowo-naczyniowe oraz zwyrodnienia układu kostno-stawowego. Dodatkowo obniża komfort ruchowy i może prowadzić do niepełnosprawności. 
 
Główne przyczyny otyłości to niewłaściwe nawyki żywieniowe, stres, przyjmowanie niektórych leków, inne choroby, a przede wszystkim brak ruchu i aktywności fizycznej.
 
O otyłości mówimy przede wszystkim, gdy wskaźnik BMI wskazuje ponad 30, natomiast nadwaga to BMI powyżej 25. Nadwaga jest znacznie częstsza od otyłości, ale warto też wtedy podjąć stosowne działania przeciwdziałające otyłości i cieszyć się zdrowiem i smukła sylwetką.

Dla osób ze wskaźnikiem BMI ponad 30 polecamy innowacyjne i niechirurgiczne metody walki z otyłością – balon żołądkowy Orbera365 oraz endoskopowy system zmniejszania żołądka OverStitch. Przedstawione metody w połączeniu z wprowadzeniem zdrowych nawyków żywieniowych oraz odpowiedniego planu treningowego dają wymierne efekty w krótszym czasie niż sama dieta i ćwiczenia.

INNE AKTUALNOŚCI
zamknij