AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA
Bycie aktywnym nie tylko pozwala na spalenie energii i poprawę układu krążenia, lecz także przypomina, aby dobrze się z sobą czuć i zauważać poczynione postępy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnością fizyczną, mamy dla Ciebie kilka wskazówek:
 
1. Skonsultuj się z lekarzem i poznaj swoje ograniczenia
2. Zacznij powoli. Zbyt duża intensywność na początku może prowadzić do urazów, które przeszkodzą w uzyskaniu zamierzonych celów
3. Ustal plan. Wyznacz cele, zarówno krótkoterminowe (jak długo będzie trwał spacer), jak i długoterminowe (dlaczego to robię i jak będzie wyglądał osiągnięty sukces)
4. Miej plan awaryjny. Miej świadomość, że jeśli nie dajesz rady zrealizować pierwotnego planu, są dostępne inne zasoby, tzn. trenerzy, książki, Internet
5. Zaplanuj ćwiczenia jako część dnia. Przyzwyczajenie się do ćwiczeń zajmuje około sześciu tygodni. Planowanie z wyprzedzeniem przez pierwszych sześć do ośmiu tygodni umożliwi Ci wdrożenie się i przyzwyczajenie do ćwiczeń
6. Umów się z drugą osobą. Dwie osoby łatwiej trzymają się ustalonego planu
7. Wybierz taką aktywność, którą lubisz. To zdaje się być oczywiste, lecz ćwiczenia stają się w mniejszym stopniu obowiązkiem, a w większym przyjemnością, jeśli robisz to co lubisz
8. Urozmaicaj. Im więcej masz opcji, tym większe prawdopodobieństwo, że się zmobilizujesz
9. Dodaj ruch do swoich codziennych czynności. Dodanie aktywności do różnych czynności w ciągu całego dnia doda Ci energii, wytrwałości i ułatwi spalanie kalorii
10. Każdy drobiazg się liczy. Idź schodami, nie szukaj miejsca do zaparkowania najbliżej wejścia, i wyjdź na dodatkowy spacer z psem. Małe rzeczy potrafią wiele znaczyć
INNE AKTUALNOŚCI
2021-11-09
Za nami kolejne szkolenie. Tym razem z obsługi OverStitch SX pod okiem niezrównanego dr Manoela Galvalo Neto z Brazylii.
 
2021-12-22
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
 
2021-10-13
OverStitch już dostępny w KCM Clinic.
 
2021-04-02
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
 
2020-12-24
Wesołych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku!
Zdrowych i Wesołych Świat spędzonych w gronie najbliższych oraz Szczęśliwego Nowego Roku, niech rok 2021 będzie znacznie lepszy niż 2020.
Kurs endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu OverStitch w szpitalu w Brzezinach.  

Nowy rok rozpoczęliśmy od wizyty w Szpitalu Specjalistycznym w Brzezinach, a konkretniej w Ośrodku Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej. W dniach 7-8.01 odbył się tam kurs z zakresu endoskopowej plastyki żołądka przy użyciu endoskopowego systemu zakładania szwów OverStitch.

Wybór miejsca do przeprowadzenia tych warsztatów nie był przypadkowy, ponieważ organizatorem spotkania był dr n. med. Michał Spychalski, kierownik Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej w Brzezinach.

Ze względu na bogate doświadczenie w małoinwazyjnym leczeniu otyłości dr Spychalski postanowił poszerzyć ofertę zabiegów bariatrycznych o metodę OverStitch.

Ekspertem prowadzącym warsztaty był dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. który jest w Polsce pionierem leczenia otyłości metodą OverStitch.

Wszystkie zabiegi przebiegły pomyślnie, dzięki czemu kolejna już edycja warsztatów OverStitch zakończyła się pełnym sukcesem. Mimo to firma HAMMERmed nie zwalnia tempa i nieustannie wspiera Polski rynek, wprowadzając innowacyjne rozwiązania w medycynie.

zamknij